Poniedzialek, 21 Stycznia - 17:29 - 2019

Pozdrowienia

Beskid Andrychów?

Autor: Admin

Wielu pewnie zastanawia się, co to za ekipa „ten Beskid” i co sobą prezentują. Pytanie wydaje się dość zasadne, gdyż nigdy jeszcze nie spotkaliśmy ich na swojej kibicowskiej drodze, jako że Beskid nigdy nie osiągnął wyższego poziomu piłkarskiego, jak III-ligowy szczebel.

W związku z powyższym częstujemy Was odrobiną informacji na temat andrychowskiej ekipy.

Suche fakty w oparciu o ultrafanatic.pl:

Rok założenia:
- 1919
Barwy:
- biało-czerwone
Stadion:
- adres: Kościuszki 1, 34-120 Andrychów: mapa
- pojemność: 2500 miejsc (914 siedzących)
Zgody:
- obecnie brak, po 5 latach rozwiązano zgodę z Górnikiem Libiąż, oficjalnie nie ma też zgody z Energie Cottbus - są tylko bardzo dobre kontakty
Układy:
- brak
Kosy:
- Unia Oświęcim
Grupy:
- "UltraBeskid'08"
Młyn:
- obecnie ok. 100-150 osób, zbierają się głównie na meczach z kibicami gości
Straty flag:
- "Beskid on Tour"(na rzecz Podhale Nowy Targ)


Ekipa z nieco ponad 20-tysięcznego miasta znana jest w środowisku kibicowskim przede wszystkim od strony ultras. Ostatnie dość ciekawe prezentacje „u siebie” to m.in.: „Dymi się i trudno – bez nas jest tu nudno”, „Złośliwa hałastra – banda z małego miasta” czy „Nie wkurwiajcie ultrasów”, a na wyjeździe to przede wszystkim „Seryjni podpalacze” (zdjęcia poniżej).

Grupa „UltraBeskid ‘08” już zapowiedziała kolejną prezentację właśnie na meczu z KSZO, na którą od jakiegoś czasu prowadzono zbiórkę kasy:
"Rozpoczynamy mobilizację na to bardzo ciekawie zapowiadające się pod względem kibicowskim spotkanie! Możemy zapewnić, że tego dnia przy K1 będzie bardzo kolorowo, bo na mecz szykowana jest efektowna oprawa." (źródło: Ultrabeskid.pl).
Do tego w Internecie już krążą zapowiedzi filmowe, tekstowe i plakaty promujące mecz Beskid – KSZO, krótko mówiąc: Beskid się mobilizuje!

Nie pozostaje nam nic innego jak przyzwoicie zaprezentować się w Andrychowie i nie zawieść przede wszystkim samych siebie. Nasza postawa w tym sezonie napawa optymizmem: 71 osób w środę w Myślenicach (220 km), 126 osób w Krakowie (170 km) oraz 103 osoby w środę na zakazie w Skarżysku (50 km). Wyjazd do Andrychowa (240 km) będzie jednym z najdalszych w tym sezonie – dalej będziemy mieli tylko do Zakopanego, gdzie zagramy z drużyną Poroniec Poronin (285 km).

W ostatnim czasie z ekip świętokrzyskich Andrychów odwiedziły:
- Granat Skarżysko w 50 osób jesienią 2011 r.
- Naprzód Jędrzejów w 18 osób wiosną 2012 r.
- Wisła Sandomierz w 62 osoby wiosną 2013 r.

Pytania? Tym, którzy mają jeszcze wątpliwości czy warto jechać do Andrychowa podpowiadamy – warto! Koszt wyjazdu wraz z biletem to jedynie 35 zł (szczegóły tutaj).

Do zobaczenia na szlaku! Jesteśmy zawsze tam – gdzie KSZO Ostrowiec gra!

Zostaw swój komentarzNie ma jeszcze komentarzy....